شرایط و قوانین استفاده از خدمات وب سایت پین پیپر

تاریخ آخرین ویرایش

لطفا با دقت مطالعه شود!

لطفا قبل از استفاده از سایت پین پِیپِر شرایط و قوانین استفاده از سایت رو مطالعه کنید. استفاده از پین پِیپِر به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین حق اعمال تغییرات در این توافق نامه برای پین پِیپِر محفوظه، بنابرین کاربران باید برای اطلاع از تغییرات در این توافق نامه هرزگاهی به این صفحه مراجعه کنن.

تعریف کلمات:

 • سایت: سایت پین پِیپِر یا پینپیپر با آدرس https://pinpaper.ir
 • کاربر: هرکسی که از خدمات سایت استفاده میکند.
 • مشتری: کسی که درخواست انجام کار را به هرشکلی در سایت قرار بدهد.
 • مجری: برنامه نویس، استاد و یا دانشجو که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط مشتری کار را به نحو احسن انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت میکند.
 • قاضی یا داور: گروه داوری سایت پینپیپر که با ارسال درخواست قضاوت سفارش را بررسی و تصمیم به صدور رای میکنند.

1- شرایط عمومی توافق نامه:

 1. حق هرگونه تایید، رد و ویرایش سفارش یا پیشنهاد و هر اطلاعات ارسالی دیگر در سایت برای پین پیپر محفوظ است.
 2. پینپیپر به عنوان واسطه میان مشتری و مجری فعالیت میکند و در بهترین حالت سعی بر این است که موجب تسهیل انجام معامله بشویم، و رضایت دوطرف(مشتری و مجری) را تامین کنیم، بنابرین درصورت پیشامدن هرگونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف تیم قضاوت پین پیپر است. قضاوت طی ساعات و روزهای کاری انجام میشه. در مواردی که تیم قضاوت پین پیپر به دلایلی؛ احتمالِ عدمِ توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد میتواند از انجام قضاوت خودداری کرده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا نسبت به حل اختلاف اقدام کنند.

  تبصره:

  1. کاربران پینپیپر قبول میکنند که در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با پینپیپر، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر تبریز بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب میکنند.
  2. هیچ کدام از کاربران در استخدام پینپیپر نیستند و هر فردی تازمانی که مرتکب تخلفی نشده باشد میتواند در سایت فعالیت کند، بنابراین مسئولیت اقدامات‌شان به عهده خودشان است.
 3. هدف پینپیپر تسهیل معاملات مالی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت است و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود.
  درخواستهای غیر مجاز شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  درخواست یا پیشنهاد تبادلات مالی خارج از پین پیپر، درخواست یا ارايه شماره حساب، شماره کارت و ... جهت واریز وجه خارج از پین پیپر، درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول .
 4. تمامی معاملات انجام شده در این سایت باید بر اساس قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
 5. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی کاربران، همه کاربران پینپیپر باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند، کلیه مسئولیت‌های قانونی بر عهده ولی قانونی ایشان است.
 6. تمامی خدمات پینپیپر با شرایط موجود است و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری، فروش (و بقیه ضمانتها...) وجود ندارد.
 7. هزینه استفاده از خدمات پینپیپر مطابق اطلاعات صفحه هزینه خدمات است.
 8. کارمزد ارائه خدمات 20% است. یعنی اگر هزینه پیشنهادی مجری برای انجام سفارش 80,000 تومان باشد، 20000 تومان به مبلغ اضافه میشود.
  و مبلغ قابل مشاهده برای مشتری 100000 خواهد بود
 9. تمام سفارشها باید به عنوان یک سفارش جدید ثبت بشود.
  چنانچه مشتری در چت (سفارش قبلی) با مجری، یک سفارش جدید تعریف کند و با مجری قیمت را توافق کند، و واریز خارج از سایت انجام بشود، پورسانت سفارش جدید از کیف پول کسر خواهد شد.
 10. کاربران میتوانند از منوی سایت زبانه "امور مالی" درخواست واریز وجه بکنند.
 11. حداقل موجودی جهت برداشت می بایست 10000 تومان است. کارمزد و هزینه های حواله بر عهده کاربر است. تا زمانی که تعداد و مبلغ برداشتها خارج از عرف نباشد محدودیتی در تعداد برداشت وجود ندارد.

  تبصره:

  پینپیپر میتواند حسب صلاحدید از کاربر تقاضای اوراق هویتی کند، و در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام بکند. چنانچه هویت کاربر برای پینپیپر نامشخص باقی بماند، تا احراز هویت وضعیت وجه بصورت معلق خواهد ماند.
 12. واریز مبالغ دریافتی مجری و مشتری از طریق حواله پایا انجام میشود. واریزها حداکثر تا دو روز کاری بعد از ثبت درخواست واریز انجام میشود.
 13. کاربران در هنگام استفاده از پینپیپر موافقت میکنند که تخلفات زیر را انجام ندهند:
  • جلوگیری یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
  • ارسال هر چیز غیرقانونی، شیادانه، تهدیدآمیز ، توهین آمیز و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر موارد مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق کپی رایت یا معنوی ایجاد کننده آن را قض بکند.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت را نقض بکند.
 14. ارسال اطلاعات تماس مابین مشتری و مجری در پینپیپر ممنوع است. مجری و مشتری متعهد میشوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند. و تمام توافقات خود را از طریق بخش چت سایت انجام بدهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام گروگذاری و در حین انجام کار به هر شکل و در هر شرایطی، پینپیپر حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود کند. ارسال اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی استخدام/اعلان فقط مابین مشتری و مجری تایید شده آزاد است.
  در صورت ارسال اطلاعات تماس هزینه ارتقا به استخدام از موجودی سفارش یا کیف پول متخلف کسر خواهد شد.

  توجه:

  1) در صورتیکه بعد از تایید مجری و در حالت استخدام، توافقات بیرون از سایت انجام بپذیرد؛ و به هر دلیلی سفارش از طرف مجری یا مشتری کنسل شود. کارمزد ارائه خدمات سایت از مبلغ پرداختی بصورت کامل کسر میشود و مابقی عودت داده خواهد شد.

  2) برداشتن محدودیت کاربران متخلف با نظر پینپیپر صورت میگرد و ممکن است مشمول پرداخت جریمه ی نقدی شود.
 15. ثبت درخواست انجام پروژه‌های دانشجویی و پایان نامه و امتحان آنلاین در پینپیپر ممنوع است اما درخواست مشاوره در این زمینه‌ها بلامانع است.
 16. درج هرگونه اطلاعات تماس اعم از تلفن، آدرس ایمیل، آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست ممنوع است. در صورت مشاهده چنین تخلفی سفارش بسته خواهد شد..
 17. دریافت سفارش در نقش مجری و ثبت مجدد آن سفارش در پینپیپر در نقش مشتری و یا هرگونه دلالی و واسطه گری برای سفارشها ممنوع است. مگر در شرایطی که مجری در خصوص انجام بخشی از کار نیازمند کمک باشد. در صورت مشاهده چنین تخلفی ضمن اخذ مبلغ جریمه دسترسی کاربر محدود خواهد شد.
 18. پینپیپر حق جلوگیری از فعالیت کاربران اعم از مشتری یا مجری را به دلایلی شامل اما نه محدود به این موارد محفوظ دارد: هرگونه اقدام خلاف قوانین پینپیپر، عدم رعایت ادبیات مناسب، بی احترامی به پرسنل پینپیپر و دیگر کاربران و عدم پذیرش قوانین سایت.
 19. کاربران پینپیپر موظف به ثبت شماره موبایل خود هستند، شماره موبایل در دسترس برای برقراری ارتباط در صورت لزوم. استفاده از شماره تلفن افراد دیگر(بجز اقوام درجه یک) تخلف محسوب می‌شود.
 20. حق خواندن و بررسی کلیه چتها، سفارشها، فایل های مبادله شده به منظور جلوگیری از تخلف، سوء استفاده و برای بهبود خدمات سایت و حل اختلاف را برای پینپیپر محفوظ است.

2-شرایط اختصاصی توافق نامه:

 1. هزینه انجام سفارش با تایید پیشنهاد توسط مشتری، معتبر است.
 2. مشتری برای پذیرش پیشنهاد مجری باید وجه پروژه را در سایت گروگذاری کند، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید نهایی توسط مشتری به مجری پرداخت نمیشود، مگراینکه مشتری وجه پرداخت شده را آزاد بکند، که در این حالت پینپیپر مسئولیت در قبال وجه آزاد شده نخواهد داشت.
 3. مشتری موظف است کل هزینه سفارش را، قبل از اتمام کار، از طریق پرداخت امن گرو بگذارد.
 4. مشتری موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری مابقی هزینه(در پرداخت قسطی) را بصورت کامل واریز کند و فایلهای دریافتی را در مدت زمان بررسی (حداقل 2 روز) تایید نهایی یا برای اصلاحات مرجوع دهد، در صورت اتمام زمان بررسی و عدم درخواست مشتری برای اصلاح و... سفارش با درخواست مجری تایید نهایی محسوب میشود.

  تبصره:

  1. اگر مشتری درخواست زمان برررسی بیشتری دارد باید در متن اصلی سفارش آنرا بنویسد، و قبل از تایید مجری باید از مجری بخواهد تا زمان بررسی را افزایش بدهد.
  2. در صورتیکه مجری فایلهای نهایی را آپلود کند و مشتری با تاخیر مابقی وجه(قسط باقی مانده) را واریز کند. این مدت از زمان بررسی کم میشود.
 5. متن درخواست پروژه در حکم قرارداد است، و خواسته های مشتری باید کاملا روشن باشد. بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت توسط مجری به معنی پذیرش قرارداد است، همچنین توافقات انجام شده در بخش چت سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه است. اما توافقات انجام شده خارج از بخش چت سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره در قضاوت به هیچ عنوان لحاظ نخواهد شد. در سفارشهایی که طرفین اقدام به تبادل اطلاعات تماس کرده‌اند، پینپیپر حق دارد تا مبلغ ارتقا به اعلان استخدام را از وجه واریزی کسر کند. و در صورت نیاز به قضاوت، پینپیپر درصورت صلاحدید میتواند باقیمانده وجه را به صورت 50 - 50 برای طرفین آزاد کند. و با توجه به تبادل اطلاعات تماس طرفین حق هیچگونه اعتراضی در خصوص نتیجه قضاوت را ندارند. لازم به به ذکر است که مدارک ارائه شده از توافقات و مکالمات خارج از پینپیپر فقط به تشخیص داور پینپیپر یا مراجع ذیصلاح قابل استناد است.
 6. در صورت مشاهده ارسال اطلاعات تماس قاضی می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر بکند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده قاضی پینپیپر است.

  توجه:

  در هر مرحله بعد از ثبت سفارش اگر مشخص بشود که اطلاعات تماس ارسال شده، مشمول کسر پورسانت سایت از متخلف خواهد بود.
 7. ممکن است مجری، برای سفارشی پیشنهاد ارسال کند اما بعد از پذیرفته شدن پیشنهاد و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام سفارش نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست سفارش همزمان، در این شرایط مجری تا 24 ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام سفارش به مشتری (در سایت) و به پینپیپر اعلام کند، سپس پینپیپر با مستند کردن این مورد در حساب مجری و مشتری و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام میدهد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده پینپیپر است.
  این مهلت انصراف مربوط به پروژه های فوری نیست.
 8. مشتری میتواند برای سفارش حداقل ضمانت مشخص کند، در این سفارش مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط مشتری، وجه تضمین واریز کند. مجری موظف است بعد از انجام گروگذاری توسط مشتری سریعا نسبت به پرداخت وجه تضمین اقدام کند، در صورت عدم واریز پرداخت وجه تضمین در زمان مقتضی ارسال پیشنهاد مجری برای سایر سفارشها محدود میشود. مبلغ وجه تضمین بعد از پذیرش 100% پروژه آزاد میشود. در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری وجه تضمین بعد از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده به موسسات خیریه پرداخت می‌شود و نه خریدار و نه پینپیپر از آن سودی نمیبرند. در صورت شروع فرایند قضاوت برای سفارش دارای وجه تضمین فقط قاضی حق تصمیم گیری در مورد وجه تضمین را دارد و درخواست مشتری در خصوص وجه تضمین مسئولیتی برای قاضی ایجاد نمیکند و تاثیری در تصمیم قاضی ندارد.
 9. مشتری بعد از انجام پرداخت امن فقط با ثبت درخواست قضاوت می‌تواند نسبت به لغو سفارش اقدام کند. در صورتی که مجری بخش‌هایی از سفارش را به انجام رسانده باشد وجه مربوط به این بخش‌ها به مجری پرداخت خواهد شد. هزینه مجری اول بصورت توافقی توسط طرفین محاسبه میشود و در صورت عدم توانایی طرفین توسط گروه قضاوت پینپیپر مشخص خواهد شد.
 10. چنانچه زمان پیشنهادی مشتری برای انجام سفارش مناسب نباشد مجری موطف است بعد از ارسال پیشنهاد به صورت واضح و روشن در متن چت دوباره به مشتری زمان تحویل را اعلام کند،
  در صورت گذشت بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد، مشتری باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه از مجری در مورد قیمت تاییدیه بگیرد.
  همچنین مجری موظف است در صورت عدم رضایت در مورد قیمت حداکثر طی ۲۴ ساعت بعد از گروگذاری عدم رضایت خود را از طریق چت به مشتری و ارسال درخواست قضاوت به پینپیپر اطلاع بدهد.
 11. درصورت امکان انجام سفارش با روشهای مختلف وجود داشته باشد، لازم است روش انجام سفارش به صورت شفاف توافق شود. درصورت بروز اختلاف و عدم وجود توافق قبلی تصمیم گیری بر عهده قاضی و بر اساس عرف انجام آن کار در پینپیپر خواهد بود. این قاعده شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • در سفارشهای ترجمه به صورت پیشفرض حاصل کار باید تایپ شود اگر مجری نخواهد حاصل کار را تایپ کند باید در این خصوص صراحتا با مشتری توافق کند.
  • در سفارشهای طراحی گرافیکی به صورت پیشفرض فایل لایه باز به خریدار تحویل میگردد اگر مجری نخواهد فایل لایه باز را ارئه دهد باید در این خصوص صراحتا با مشتری توافق کند.
  • در سفارشهای برنامه نویسی به صورت پیشفرض سورس‌کد برنامه باید ارئه شود اگر مجری نخواهد سورس‌کد را ارئه دهد باید در این خصوص صراحتا صراحتا با مشتری توافق کند.
 12. درصورتیکه بعد از دریافت فایلهای نهایی توسط مشتری درخواست قضاوت ثبت شده باشد، پینپیپر حق دارد در صورت صلاح دید تا 7 روز دیگر به زمان بررسی توافق شده اضافه کند.
 13. مجری متعهد میشود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، سفارش را به صورت خواسته شده انجام دهد و در صورت عدم انجام صحیح سفارش به دلیل کم‌کاری و...، متعهد به جبران خسارت وارده به سایت است این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که مشتری وجه را از طریق درگاه پرداخت سایت، پرداخت کرده باشد.
  • کارمزد سایت
  تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده پینپیپر و بر اساس مستندات موجود در صورت سفارش و پیامها است.
 14. پینپیپر چهار سطح حساب کاربری شامل عادی، برنزی، نقره‌ای و طلایی برای مجری ها دارد که بر اساس آن تعداد پروژه‌های قابل انجام همزمان و... تعیین میگردد. که جزئیات آن در هزینه خدمات مشخص شده است.
 15. محصولاتی در فروشگاه پین پیپر به فروش میرسند که مشتری درخواست فروش داده باشد و پشتیبان محصول را برای فروشگاه تایید کرده باشد.
 16. سهم مشتری و مجری از هربار فروش فایل در فروشگاه برای هر نفر 20 % قیمت کل محصول است.
 17. سهم فایلهای فروشگاهی که به سفارشهای سایت مرتبط نباشد و مجری به تنهایی تولید کرده، از هربار فروش فایل 40 % قیمت کل محصول است.
 18. قیمت نهایی محصول توسط پین پیپر مشخص میشود. و حق تغییر قیمت یا حذف محصول برای پین پیپر محفوظ است.
 19. تمامی مسئولیتهای قانونی کپی رایت و حق تالیف و سای موارد قانونی که موجب شکایت از محصول شود به عهده مجری است.
 20. نگارش توضیحات و فایلهای محصول طبق راهنمای محصولات فروشگاهی به عهده مجری است.
  وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و خود محصول موجب حذف محصول از فروشگاه، اختصاص 5- ستاره به مجری و درج در سوابق است.
  مسئولیت رفع خسارت های وارده از فروش فایل ناقص به سایر افراد به عهده مجری است.