حل مسئله بهینه سازی هزینه در ساخت و ساز

حل مسئله بهینه سازی هزینه در ساخت و ساز

  • فیلم آموزش سفارش حل تمرین و پروژه
  • فیلم آموزش ثبت نام به عنوان مجری
  • با سیستم پرداخت امن مانع ضرر مالی میشیم.
  • با ارسال سفارش میتونید مناسبترین قیمت و متخصصترین مجری رو انتخاب کنید :)
همکاری

حل مسئله بهینه سازی هزینه در ساخت و ساز

هدف سوال : بهینه سازی هزینه در ساخت و ساز


مربوط به درس محاسبات عددی 


در این تمرین ما 2 همسایه به نام kaufraush klaus و pom file perer را خواهیم داشت که خانه های این دو همسایه روبروی هم و دو طرف یک خیابان باریک قراردارد، آنها برای کم کردن مسیر رفت و آمد خودشان تصمیم به حفر یک تونل از زیر خانه های خود  میگیرند


(نکته : در این سوال ضخامت خاک زیر خانه ی kaufraush klaus برابر است با p2 و ضخامت خاک زیر خانه ی pom file Peter برابر با p1 میباشد که این ضخامت خاک ها بایکدیگر یکسان نیست و صخامت خاک زیر خیابان p3 میباشد که طبق فرضیات مسعله ما p3>max (p1, p2) 


و هم چنین مطابق شکل  انتقال خاک هنگام ساخت و ساز و حفاری توسط توابع f و g تقریب زده شده است) 


در میانه ی دیوار زیر زمین خانه ی peter دستگاه حفاری به اسم Bohhamma که با زاویه ی a1 قرارگرفته است و دستگاه با این زاویه شروع به حفاری میکند تا اینکه به خیابان برسد، به محض اینکه دستگاه به خیابان رسید زاویه حفاری به a2 تبدیل شده و و حفاری ادامه پیدا میکند تا اینکه به سطح زیر خاک خانه ی kaufraush klaus برسد در این حالت تغییر زاویه به a3 میدهد و حفاری پایان میابد. 

نکته ای که در این جا قابل ذکر است این است که زاویه حفاری a1 و a2 و a3 زوایای مختلفی میباشند به همین خاطر  دستگاه از نقطه شروع تا نقطه پایان به صورت زیگزاکی مسیر حفاری را طی خواهد کرد. 


( اطلاعات و مشخصات ضخامت خاک و تابع f و g را و سایر مقادیر که در شکل نیز آورده شده در عکس ارسالی مشاهده خواهید کرد)حال وظایف ما این است که:

فرمول ریاضی را برای بهینه سازی زوایای ورود و خروج با توجه به مقادیر و متغیر ها و شکل داده شده پیدا کنیم به این منظور که تا حد امکان حرکت زیگزاکی ، که دستگاه در طی مسیر حفاری طی میکند کمتر شده  تا اینکه تقریبا این زوایا  به خط مستقیم تبدیل شده و نهایتا میزان خاک بر داشته شده در طی عملیات حفاری کمتر و هزینه حفاری کاهش پیدا کند) 


نکته : باید در طی حل مسعله توضیح داده شود که زوایای حفاری و فرمول به دست آمده برای بهینه سازی زوایای حفاری از چه روابطی و از چه طریقی به دست آمده است. 

و گام بعدی محاسبه زاویه درست حفاری a1 با استفاده از برنامه متلب که پیشنهاد مسعله استفاده از روش نیوتن برای حل آن میباشد و نهایتا توضیح داده شود که به چه طریقی این مسعله حل شد.

برای دیدن فایل های این سفارش وارد شوید.

مقالات مرتبط

پین پیپر حل تمرین شیمی - انجام پروژه شیمی

انجام پروژه شیمی

در سایت پین پیپر میتونین سفارش انجام پروژه شیمی یا انجام پروژه مهندسی شیمی رو رایگان ثبت کنین. از سمت مجری های متخصص پین پیپر پیشنهاد دریافت میکنین و...

زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه

پین پیپر حل تمرین مکانیک - انجام پروژه مکانیک

انجام پروژه مکانیک

در سایت پین پیپر میتونین سفارش انجام پروژه مکانیک رو رایگان ثبت کنین. از سمت مجری های متخصص پین پیپر پیشنهاد انجام سفارش دریافت میکنین و میتونین بهتری...

زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه

پین پیپر حل تمرین صنایع  انچام پروژه صنایع

انجام پروژه صنایع

بهترین سایت انجام پروژه صنایع با چندصد نفر مجری متخصص. برای ارسال سفارش انجام پروژه مهندسی صنایع وارد بشین و سفارش انجام پروژه صنایع رو ثبت کنین. تا ب...

زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه

همه مقالات

سفارش‌های مرتبط

تمرین الکترومغناطیس

۴ تا سوال الکترومغناطیس از فصل الکتریسیته ساکن

پروژه مسیریابی در متلب

باسلامبنده یه پروژه مسیریابی در متلب دارم که فایل رو خدمدتون ارسال کردم بنده از شما mفایل پروژه و یک(. . .)

تمرین کنترل پیشرفته - تطبیقی

فایل متلب شبیه سازی شده به همراه گزارش تکمیلی 
همه‌ی سفارش‌ها